tarbimislaen, tarbimislaenud internetist, soodne tarbimislaen

Tarbimislaen ehk tagatiseta väikelaen

Tarbimislaen on tagatiseta väikelaen, mille summad algavad juba 100st eurost ning ulatuvad kuni mitmekümne tuhande euroni. Seda laenutoodet iseloomustab võrreldes kiirlaenudega madalam laenuintress ning pikem laenuperiood ning lisaks fakt, et tarbimislaenu võib kasutada mistahes eesmärgil. Tarbimislaenu tuntakse ka väikelaenu nime all, lisaks on sarnaseid laenutooteid teisigi, mida teatud laenupakkujad lihtsalt nimetavad teistmoodi, olgu nendeks näiteks remondilaen, reisilaen või autolaen, tegu on lihtsalt spetsiifiliste tarbimislaenudega.

Tänu sellele, et tarbimislaenud on tagatiseta laenud, on nende taotlemisprotsess üldiselt lihtne ning mugav. Enamus juhtudel ei pea te isegi kodunt lahkuma, selleks et tarbimislaenu taotleda.

Tarbimislaenu taotlemine

Tarbimislaenu saavad taotleda isikud, kes on vähemalt 18-aastased Eesti kodanikud, või mõne muu riigi kodanikud, kes elavad alaliselt Eestis näiteks elamisloa alusel. Laenu antakse reeglina vaid neile, kellel puuduvad eelnevad maksehäired, mida kontrollitakse päringuga maksehäireteregistrisse ning sellist kontrolli kasutavad peaaegu kõik laenupakkujad. Lisaks eelnevalt mainitule peaks laenu taotlejal olema ka igakuine sissetulek, mida saab näiteks pangaväljavõttega laenuandjale näidata. Kui taotlejal juba on laenukohustusi, ei tohiks need ületada 30-40% igakuisest sissetulekust.

Tarbimislaenude tingimused

Märkimist väärib, et enamus laenuandjatel on ettevõttesiseselt sätestatud tingimused või reeglid nende poolt väljastatud laenudele. See tähendab, et tingimused, mis kehtivad mõne laenupakkuja juures, ei pruugi samad olla teise juures. Sellegipoolest, on paljudel laenuandjatel sarnased laenutingimused, aga erinevad laenuintressid ning tasud. Tarbimislaenude intressid algavad juba mõnest protsendist aastas (vaata tarbimislaenu pakkumist intressiga alates 2.9% aastas: Raha24 tarbimislaen ning võib mõnel juhul ulatuda kuni 5% kuu.)

Tagasimakseperiood võib tarbimislaenudel olla alates poolest aastast kuni kuue või seitsme aastani, olenevalt laenusummast ning igakuisetest laenumaksetest.

Kui soodne on tarbimislaen võrreldes teiste laenudega?

Võrreldes laene omavahel, keskenduvad inimesed enamasti laenuga kaasnevate intressikulude võrdlemisele. Enamasti valitakse laenuks sellist sorti laenutoode, mis laenuga kaasnevate kulude osas peale tagasi maksmise lõppu talle soodsamaks osutub. Sellise otsingu tulemusel valib tarbija loomulikult soodsama intressiga laenu. Tarbimislaenud on laenuintressi poolest keskmises kuluklassis ning laenuintress sõltub just sellest, kui karmide on laenuandja seatud nõudmised. Turul levinud praktika on, et mida lihtsam on tarbimislaenu saada, seda kõrgem on pakutav laenuintress. Selline on taktika ka üldiselt laenude väljastamise puhul, kus laenuandja proovib riske maandada ning intressid on sellistest protsessidest mõjutatud.

Otsite soodsat tarbimislaenu?

Kui soovite taotleda tarbimislaenu, aga ei tea kuskohast alustada, või millist laenutoodet valida, vaadake lähemalt kodulehelt tarbimislaenud.ee, kus saate võrrelda parimaid tarbimislaene ning leida soodsaima pakkumise. Samuti võite leida hea tarbimislaenu, kui külastate laenude võrdluse portaali laenu.ee kodulehelt.

Top