laenud, laenamine, laenud internetis

Laenud

Laenu võtmine on tänapäeval üsna tavaline ja tegelikult ka lihtne, kui teate täpselt, mida tuleb teha ja millised on pankade tingimused. Sellepärast tahaksimegi siin teile laenu võtmise protsessi lihtsamaks teha ja aidata teil leida just see kõige parem valik vastavalt teie soovidele ja vajadustele.

Mida on laenu saamiseks vaja?

Igal pangal võivad olla erinevad reeglid laenu saamiseks, kuid põhireegliteks on alati tingimus, et peate olema vähemalt 18-aastane, omama püsivat sissetulekut ning peate seda suutma tõendada. Teil ei tohi olla maksevõlgnevusi ega muid maksehäireid, mille olemasolu korral muutub laenu saamine automaatselt palju keerulisemaks. Need on põhitingimused, mille läbi uuritakse teie maksevõimekust. Kindlasti on vajalik ka pangakonto olemasolu, sest laenu saamise korral kantakse vajalik summa otse teie pangakontole.

Kuidas leida pandlikke viise laenu saamiseks?

Minimaalse sissetuleku nõue varieerub erinevate pankade vahel, kuid tavaliselt jääb see summa 600-800 euro vahele. Kui teie sissetulek on aga väiksem, on teil siiski võimalik saada laenu, kuna mõned üksikud laenuandjad aksepteerivad ka madalamat sissetulekut, mis võib olla isegi ainult 300 eurot kuus. Erinevate laenutoodetega tutvumiseks ja parima pakkumise leidmiseks külastage Laenukompass.ee uuringut Laenud Internetist.

Siiski aitab paindlikkusele kaasa ka näiteks tagatis. Kui saate garanteerida, et teil on olemas maksetagatis, ning isegi siis kui teil on olnud maksehäireid, võivad mõned laenufirmad nõustuda laenu andmisega. Pidage siiski meeles, et tagatiseta laenu antakse tavaliselt maksimaalselt 5000 euro ulatuses.

Kuidas taotleda laenu?

Olenevalt laenu tüübist, mida soovite saada, võivad jällegi tingimused muutuda. Tavaliselt küsitakse vähemalt viimase 6 kuu pangakonto väljavõtet, kus oleks näha kõik nii sisse- kui väljaminekud. Koos väljavõttega tuleb esitada ka üldine laenutaotlus ning vaja on läbida isikusamasuse tuvastamine. Kui teie taotlus aksepteeritakse, saate taotletud laenusumma kätte 1-3 päeva jooksul.

Põhikulud, millega peaksite laenu taotlemisel arvestama, on lepingu sõlmimise tasud ning mõned laenufirmad võivad küsida ka igakuist haldustasu. Väikelaenude puhul jääb tavaliselt peamiseks kuluks kõigest lepingu tasu, kuid mõned teised laenutüübid, nagu näiteks hüpoteeklaenud võivad nõude ka mitmeid lisakulutusi.

Tagasimakse võimalused

Vastavalt laenu tüübile muutuvad ka tagasimakseperioodid, näiteks pikim võib olla kuni 10 aasta pikkune periood, samas mil kiirlaenude puhul tuleb tagasi maksta 1-3 aasta jooksul. Väikelaenudel jääb makseperiood umbes 5-7 aasta vahele ning erandina kodulaenude ja hüpoteeklaenude puhul on võimalik teha tagasimakseid 15-30 aasta jooksul.

ui teil peaks tekkima raskusi tagasimaksete teostamisega, peaksite esmalt sellest kohe teada andma laenuandjale ning seeläbi võib teil olla võimalus saada maksepuhkust või saate pikendada makseperioodi. Kui ükski eelnevatest variantidest teile ei sobi, võite proovida ka refinatseerimist või võtta ühendust võlanõustajaga.

Top