kodulaen, korterilaen, kinnisvara laen, laen kinnisvara tagatisel

Kodulaen

Üks suurimaid või isegi kõige suurim investeering, mis me oma elu jooksul teeme, on kodu ostmine. Õnneks on eestis palju erinevaid kodulaenu võimalusi, kuna enamus eestlased ostavad tavaliselt oma kodu kodulaenu abil. Siin toomegi teieni parimad viisid ja tingimused, kuidas saada teie uue ostmiseks kodulaenu.

Mis on kodulaen?

Kodu ostmisega kaasnevad tavaliselt suured kulutused, sest ennekõike kodu enda hind saab kindlasti üsna suur olema. Sellise kopsaka summa saamiseks tulebki teile abiks kodulaen. Kodulaen on spetsiifiline laen, mis on mõeldud ainult kodukulude jaoks ning seda antakse ainult kinnisvara tagatisel. Selleks võivad olla nii kodu remontimine, renoveerimine, kui ka kinnisvara ostmine.

Selle asemel, et maksta igakuiselt üüri eest, saate hoopis ja võib-olla isegi täpselt sama summa maksta laenuandjale kodulaenu eest. See tunne on eriti hea kui kõik need kulutused on tehtud millegi nimel, mis lõpuks teile endale ka alles jääb. Arvestades, et tegu on suurte summadega, on ka laenuperioodid pikad, sellepärast ei tohiks sellist otsust vastu võtta rutakalt, vaid peaksite oma ostusoovi korralikult läbi mõtlema.

Kuidas taotleda kodulaenu?

Kodulaenu soovimise korral peaksite meeles pidama, et laenu suurus on alati väiksem kui kinnisvara turuväärtus. Ükski laenufirma ega pank ei maksaks teile tervet summat, seega on alati vajalik ka omafinantseering. Tüüpiline laenusumma on tavaliselt 70-85% kinnisvara väärtusest.

Loe kodulaenu taotlemisest lähemalt kodulaenud leheküljelt, kus on pikemalt erinevat informatsiooni kodulaenudest ning selle taotlemisest.

Kodulaenu taotlemise protsess võib olla veidi pikem kui teiste laenude taotlemine. Esmalt on vaja selleks täita taotlus, mida on tänapäeval võimalik teha ka läbi interneti. Alati küsitakse teie sissetulekute kohta, peate saatma oma pangakonto väljavõtte ning peate lisama ka andmed tagatise kohta.

Tagatise sobivus otsustatakse läbi kinnisvara hindamisakti. Selle jaoks saate leida otse laenufirma kodulehelt nende poolt heakskiidetud kinnisvarabüroode nimekirja. Kui kõik andmed on esitatud, tuleb oodata laenufirma vastust. Teiega võetakse ühendust ning tihti küsitakse lisaküsimusi või tehakse mõni muu pakkumine.

Kodulaenu saamise korral peate minema notari juurde, et vormistada kinnisvaratehing ja nii saabki teie uus kodu teie nimele.

Kodulaenu tingimused

Kodulaenu puhul räägime alati suurematest summades: minimaalne summa on tavaliselt 2000-5000 eurot, kuid ülempiiri ei määrata, sellepärast peaksimegi arvestama, et kodulaenu tingimused on alati karmimad kui teiste laenude puhul. Esiteks vaadatakse kas teie igakuine sissetulek on vähemalt 600 eurot kuus. Kui te taotlete koos kaastaotlejaga, võib minimaalne nõutud summa olla isegi 800-1000 eurot kuu kohta.

Tagasimakse perioodid on pikad ja võivad kesta isegi kuni 30 aastat. Intressi suurus oleneb kust taotlete laenu. Kui te teete seda pangaga Euribori intressi läbi, võib intressimäär olla vaid paar protsenti, tavaliselt kõige rohkem 3-5%. Laenufirmades kasutatakse ainult tavaintressi ning nende intress on alati kõrgem võrreldes pankadega, see võib jääda 10-15% vahele.

Iga pangal ja laenufirmal on oma reegleid ja igaühes neist kehtivad erinevad tingimused. Enne lepingu allkirjastamist lugege läbi väga hoolikalt iga punkt ja veenduge, et olete ideaalselt aru saanud igast nõudest.

Top